KZK logo


KZK
WARSZTATY
28 maja 2022

Smart aging


Estera Wojtczuk-Sońta – kosmetolog z dwunastoletnim doświadczeniem w branży beauty. Absolwentka państwowej uczelni Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w najlepszych klinikach w Polsce, u boku najlepszych specjalistów, z dr Barbarą Jerschiną na czele. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych na twarz i ciało. Obecnie jest w trakcie studiów pielęgniarskich.


Angelika Motopulos – dietetyk gabinetowy, szkoleniowiec i mówca motywacyjny. Wiedzę z zakresu dietetyki, zdrowia publicznego, coachingu i mentoringu oraz psychologii klinicznej zdobywała m.in.na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, Uniwersytecie SWPS i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Współpracuje ze znanymi trenerami jako konsultant żywieniowy. Jest dietetykiem w cateringu Mój Prywatny Kucharz oraz Belvedere Catering by Design.

Silny głos kobiet - poznaj techniki

Czym właściwie jest głos i co na niego wpływa, jak jest rola oddechu? Jak Cię rozumieją/słyszą, tak o Tobie mówią - dlaczego warto mówić wyraźnie, dlaczego głos jest ważny i co wpływa na jego higienę? Na tym warsztacie to kobiety mają głos - zapraszamy do wspólnych ćwiczeń.

Magdalena Czerwińska Magdalena Czerwińska - Absolwentka wydziału Wokalno - Aktorskiego oraz Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od blisko ośmiu lat współpracuje z Fundacją Fabryka Muzyki, prowadząc zajęcia z emisji głosu, dykcji, śpiewu klasycznego i estradowego oraz gry na instrumentach. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie prowadzenia warsztatów muzycznych i interpretacyjnych. Współtworzy grupę sceniczną o profilu kabaretowym Opera improwizowana.

Opieka wytchnieniowa - opiekun na pierwszym planie

Bliscy osób z niepełnosprawnościami nie są superbohaterami. Są zwyczajnymi ludźmi, którzy zostały postawione w ekstremalnej sytuacji. A przez społeczeństwo sprowadzone do roli darmowych całodobowych opiekunów. Ich własne zdrowie schodzi na dalszy plan a odpoczynek staje się luksusem. Nie musi tak być. W ciągłej opiece nad bliskim z niepełnosprawnością ciężko znaleźć chwilę dla siebie. Cierpi na tym zdrowie, psychika i funkcjonowanie poznawcze. Na warsztacie Olga Ślepowrońska ze stowarzyszenia Mudita przedstawi sposoby na relaksację w ekstremalnej sytuacji i ćwiczenia pomagające powrócić do ciała.

Olga Slepowronska Olga Ślepowrońska - psycholożka i animatorka kultury, terapeutka osób z autyzmem. Prezeska Stowarzyszenie Mudita, które oferuje wielowymiarowe w tym wytchnieniowe wsparcie bliskim osób z niepełnosprawnościami.

Znajdź w sobie moc. Zadbaj o siebie!

Mierzenie się z sytuacją długotrwałego stresu czy wręcz kryzysu, stopniowo wyczerpuje naszą energię i zasoby oraz rozlewa się na pozostałe sfery życia. To powoduje szereg negatywnych konsekwencji oraz może prowadzić do poczucia bezradności i braku skuteczności. Jest pułapką, z której nie ma wyjścia. Czy rzeczywiście tak jest? Podczas spotkania pokażemy 3 sposoby, dzięki którym koncentrując się na sobie, można szybciej odnaleźć właściwą drogę wyjścia z sytuacji trudnej i poczuć swoją moc. Jak zadbać o siebie i swoją energię mentalną, aby mieć siłę mierzyć się z trudnościami? Jak odkryć i wykorzystać wewnętrzną moc, by rozwijać się w kryzysie? Gdzie szukać wsparcia? Zapraszamy do wspólnej pracy. Warto zacząć od siebie, aby skutecznie pomagać innym.

SUWAK Konsorcjum SUWAK - Coaching i Mentoring Kryzysowy tworzy zespół trzech kobiet, które łączy pasja wspierania osób w kryzysie psychologicznym. SUWAK ma wiele znaczeń, może być metaforą życia, w którym jego elementy się łączą, spinają, zabezpieczają. W kryzysie nie funkcjonują, są rozregulowane, nasz „życiowy suwak” nie działa, zacina się, mamy poczucie, że nic nam się nie spina, wszystko „rozłazi”. Jazda „na suwak” to płynność, porządek, uważność. Suwak logarytmiczny pozwala skutecznie nawigować, wskazywać kurs. Triada kompetencji, jaką stanowimy, pozwala nam profesjonalnie wspierać ludzi i organizacje w radzeniu sobie z kryzysem, umożliwiając im powrót do optymalnego funkcjonowania.



KZK 2022 - Partnerzy

KZK 2022 - Patronaty

KZK 2022 - Patronaty


Organizatorzy:

Fundacja Żyjmy Zdrowo
ul. Korzeniowskiego 5 lok. 40
02-049 Warszawa

WW1 sp. z o.o.
ul. Glogera 2 lok. 11
02-051 Warszawa
Organizatorzy:

Instytut Ochrony Zdrowia
ul. Filtrowa 70/5
02-057 Warszawa

Polsko-Amerykańska Fundacja Onkologiczna
ul. Glogera 2 lok. 11
02-051 Warszawa
Kontakt:

biuro@kongreszdrowiakobiet.pl

KZK
Copyright 2022-2024 © Fundacja Żyjmy Zdrowo - Wszelkie prawa zastrzeżone

bot